No Event
No Event
Mon Feb 19
Final
68 #10 Roanoke
86 at #7 Bridgewater
Game 3 - ODAC First Round
Tue Feb 20
Final - 7 innings
2 Juniata
4 at Eastern Mennonite
Tue Feb 20
Final
4 Ferrum
5 at Emory & Henry
Tue Feb 20
Final
14 Roanoke
2 at Averett
Tue Feb 20
Final
5 Mary Washington
10 at Virginia Wesleyan
Tue Feb 20
Final - 7 innings
8 Juniata
14 at Eastern Mennonite
Tue Feb 20
Final
5 Ferrum
10 at Emory & Henry
Tue Feb 20
Bottom 8th
1 Ferrum
8 at Hampden-Sydney
Game halted in the 8th due to light; will resume April 19 at Ferrum
Tue Feb 20
Final
0 Randolph
9 at Washington and Lee
Tue Feb 20
Final
9 Washington and Lee
0 at Sweet Briar
Tue Feb 20
Final
6 Washington and Lee
7 at Methodist
Tue Feb 20
Final
1 Randolph-Macon
2 at Chris. Newport
NOTE: TIME CHANGE
Tue Feb 20
Final
2 Randolph-Macon
1 at Chris. Newport
Tue Feb 20
Final
57 #12 Randolph
54 at #5 Virginia Wesleyan
Game 2 - ODAC First Round
Tue Feb 20
Final
63 #10 Hampden-Sydney
84 at #7 Lynchburg
Game 3 - ODAC First Round
Tue Feb 20
Final
70 #9 Eastern Mennonite
67 at #8 Bridgewater
Game 1 - ODAC First Round
Tue Feb 20
Final
78 #11 Shenandoah
89 at #6 Guilford
Game 4 - ODAC First Round
Wed Feb 21
Final
0 Methodist
4 at Guilford
Wed Feb 21
Final
0 N.C. Wesleyan
5 at Virginia Wesleyan
Wed Feb 21
Final
1 Lynchburg
8 at Southern Virginia
Wed Feb 21
Final
1 Marymount (Va.)
11 at Randolph-Macon
Wed Feb 21
Final
0 Virginia Wesleyan
17 at Chris. Newport
Wed Feb 21
Final
4 Eastern Mennonite
2 at Averett
Wed Feb 21
Final
9 Washington and Lee
10 at St. Mary's (Md.)
Wed Feb 21
Final
18 Guilford
8 at Greensboro
Wed Feb 21
Final
0 Emory & Henry
8 at Maryville (Tenn.)
Wed Feb 21
Final
6 Shenandoah
18 at Mary Washington
Wed Feb 21
Final
1 Methodist
3 at Guilford
Wed Feb 21
Final - OT
14 Bridgewater
13 at Chris. Newport
Wed Feb 21
Final - 6 innings
2 N.C. Wesleyan
4 at Virginia Wesleyan
Wed Feb 21
Final
1 Washington and Lee
4 at Methodist
Wed Feb 21
Final - 8 innings
0 Lancaster Bible
1 at Shenandoah
Wed Feb 21
Final - OT
11 Bridgewater
10 at Ferrum
Wed Feb 21
Final
10 Catholic
14 at Hampden-Sydney
Wed Feb 21
Final
1 Lancaster Bible
9 at Shenandoah
Wed Feb 21
Final
12 William Peace
11 at Randolph
Wed Feb 21
Final
5 Randolph-Macon
16 at Chris. Newport
Thu Feb 22
Final
53 #9 Shenandoah
79 vs. #1 Emory & Henry
@ Salem, Va. (Salem Civic Center) Game 5 - ODAC Quarterfinals
Thu Feb 22
Final
4 Lynchburg
5 at Southern Virginia
Thu Feb 22
Final
79 #5 Washington and Lee
77 vs. #4 Guilford
@ Salem, Va. (Salem Civic Center) Game 6 - ODAC Quarterfinals
Thu Feb 22
Final
59 #7 Bridgewater
76 vs. #2 Randolph-Macon
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 7 - ODAC Quarterfinals
Thu Feb 22
Final
61 #6 Virginia Wesleyan
51 vs. #3 Lynchburg
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 8 - ODAC Quarterfinals
Fri Feb 23
8:30 AM
Brockport vs Alfred st
vs. Virginia Wesleyan
@ Virginia Beach, Va.
Fri Feb 23
11:30 AM
Brockport
at Virginia Wesleyan
Fri Feb 23
12:00 PM
Mt. Aloysius
at Emory & Henry
Fri Feb 23
12:30 PM
Cortland
at Washington and Lee
Fri Feb 23
1:00 PM
#9 Eastern Mennonite
vs. #1 Randolph-Macon
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 5 - ODAC Quarterfinals
Fri Feb 23
2:30 PM
Virginia Wesleyan
at Meredith
Fri Feb 23
2:30 PM
Penn St.-Altoona
at Bridgewater
Fri Feb 23
2:30 PM
Penn St.-Harrisburg
at Eastern Mennonite
Fri Feb 23
2:30 PM
Mt. Aloysius
at Emory & Henry
Fri Feb 23
2:30 PM
Alfred St.
at Virginia Wesleyan
Virginia Beach, VA
Fri Feb 23
3:00 PM
#12 Randolph
vs. #4 Emory & Henry
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 6 - ODAC Quarterfinals
Fri Feb 23
3:00 PM
Elmira (N.Y.)
at Guilford
Fri Feb 23
3:00 PM
Stevenson
at Hampden-Sydney
Floyd B. Wilcox Memorial Tournament
Fri Feb 23
4:00 PM
Sweet Briar
at Ferrum
Fri Feb 23
4:30 PM
Penn St.-Altoona
at Bridgewater
Fri Feb 23
6:00 PM
Misericordia
at Shenandoah
Fri Feb 23
6:00 PM
#7 Lynchburg
vs. #2 Roanoke
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 7 - ODAC Quarterfinals
Fri Feb 23
6:00 PM
Misericordia
at Shenandoah
Fri Feb 23
6:30 PM
Cortland
at Roanoke
Fri Feb 23
8:00 PM
Misericordia
at Shenandoah
Fri Feb 23
8:00 PM
#6 Guilford
vs. #3 Washington and Lee
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 8 - ODAC Quarterfinals
Fri Feb 23
8:00 PM
Misericordia
at Shenandoah
Sat Feb 24
12:00 PM
Hollins
at Kenyon Invitational
Hosted by Kenyon College
Sat Feb 24
6:00 PM
Winner Game 5
vs. Winner Game 6
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 9 - ODAC Semifinals
Sat Feb 24
8:00 PM
Winner Game 7
vs. Winner Game 8
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 10 - ODAC Semifinals
Sat Feb 24
TBA
Johnson University Tennessee
at Emory & Henry
Sat Feb 24
TBA
Johnson University Tennessee
at Emory & Henry
Sat Feb 24
8:30 AM
Alfred St. vs Brockport
at Virginia Wesleyan
Sat Feb 24
10:00 AM
Maryville (TN)
vs. Randolph
@ Raleigh, NC
Sat Feb 24
10:00 AM
Rowan
vs. Randolph-Macon
@ Cary, North Carolina Grand Slam Triangle Classic
Sat Feb 24
10:00 AM
Roanoke
at St. Mary's (Md.)
Sat Feb 24
11:00 AM
Penn St.-Abington
at Roanoke
Sat Feb 24
11:00 AM
Virginia Wesleyan
at Salisbury
Sat Feb 24
11:00 AM
Berry
vs. Virginia Wesleyan
@ Scarborough Sports Complex (Savannah, Ga.)
Sat Feb 24
11:00 AM
Moravian
at Hampden-Sydney
Floyd B. Wilcox Memorial Tournament
Sat Feb 24
11:00 AM
Cortland
at Washington and Lee
Sat Feb 24
11:00 AM
Penn St.-Harrisburg
at Eastern Mennonite
Sat Feb 24
11:30 AM
Ithaca vs Brockport
at Virginia Wesleyan
Sat Feb 24
12:00 PM
Johns Hopkins
at Washington and Lee
Sat Feb 24
12:00 PM
Washington and Lee
at Franklin & Marshall
Sat Feb 24
12:00 PM
Emory & Henry
at Meredith
Sat Feb 24
12:00 PM
Eastern Mennonite
vs. McDaniel
@ Raleigh, N.C. (William Peace) Triangle Classic
Sat Feb 24
12:00 PM
Rowan
vs. Randolph
@ Raleigh, N.C.
Sat Feb 24
12:00 PM
Bridgewater
vs. Goucher
@ Salisbury
Sat Feb 24
12:00 PM
Franklin & Marshall
at Guilford
Sat Feb 24
Postponed
Messiah
at Bridgewater
Sat Feb 24
12:00 PM
Alvernia
at Randolph-Macon
Sat Feb 24
12:00 PM
Dickinson
at Roanoke
Sat Feb 24
12:00 PM
Mt. St. Vincent
at Lynchburg
Sat Feb 24
12:00 PM
Mt. Aloysius
at Emory & Henry
Sat Feb 24
1:00 PM
Randolph-Macon
at Meredith
Sat Feb 24
1:00 PM
Averett
at Randolph
Sat Feb 24
1:00 PM
Lynchburg
at Guilford
Sat Feb 24
1:00 PM
Mary Washington
at Lynchburg
Sat Feb 24
1:00 PM
Frostburg St.
at Randolph-Macon
Sat Feb 24
1:00 PM
Chris. Newport
at Virginia Wesleyan
Sat Feb 24
1:00 PM
#5 Washington and Lee
vs. #1 Emory & Henry
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 9 - ODAC Semifinals
Sat Feb 24
1:00 PM
Mary Baldwin
at Guilford
Sat Feb 24
1:00 PM
Averett
at Randolph
Sat Feb 24
1:00 PM
Lynchburg
at Guilford
Sat Feb 24
1:00 PM
Southern Virginia
at Guilford
Sat Feb 24
1:00 PM
Shenandoah
at Hood
Sat Feb 24
1:00 PM
Washington College
at Washington and Lee
Sat Feb 24
1:00 PM
Marymount (Va.)
at Bridgewater
Sat Feb 24
1:00 PM
Lynchburg
at Cabrini
Sat Feb 24
1:00 PM
Randolph-Macon
at Goucher
Sat Feb 24
1:30 PM
Cortland
at Washington and Lee
Sat Feb 24
2:00 PM
Maryville (TN)
vs. Lynchburg
@ Raleigh, N.C. Grand Slam Triangle Classic
Sat Feb 24
2:00 PM
Emory & Henry
at Meredith
Sat Feb 24
2:00 PM
N.C. Wesleyan
vs. Randolph-Macon
@ Cary, N.C. Grand Slam Triangle Classic
Sat Feb 24
2:00 PM
Roanoke
vs. Mississippi University for Women
@ Grand Slam Triangle Classic | Raleigh, N.C.
Sat Feb 24
2:00 PM
Eastern Mennonite
vs. Salem
@ Raleigh, N.C.
Sat Feb 24
2:00 PM
Sewanee
at Roanoke
Sat Feb 24
2:30 PM
Oswego
at Virginia Wesleyan
Sat Feb 24
3:00 PM
#6 Virginia Wesleyan
vs. #2 Randolph-Macon
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 10 - ODAC Semifinals
Sat Feb 24
3:00 PM
Mary Baldwin
at Guilford
Sat Feb 24
3:00 PM
Dickinson
at Roanoke
Sat Feb 24
3:00 PM
Franklin & Marshall
at Guilford
Sat Feb 24
Postponed
Messiah
at Bridgewater
Sat Feb 24
3:00 PM
Alvernia
at Randolph-Macon
Sat Feb 24
3:00 PM
Mt. St. Vincent
at Lynchburg
Sat Feb 24
4:00 PM
Lynchburg
vs. Averett
@ Cary, N.C. Grand Slam Triangle Classic
Sat Feb 24
4:00 PM
Virginia Wesleyan
at William Peace
Sat Feb 24
6:00 PM
Virginia Wesleyan
vs. Salem
@ Raleigh, N.C. @ Raleigh, North Carolina Grand Slam Triangle Classic
Sat Feb 24
6:00 PM
Roanoke
vs. Wilson
@ Grand Slam Triangle Classic | Raleigh, N.C.
Sat Feb 24
6:00 PM
Hampden-Sydney
at Chris. Newport
Sat Feb 24
7:30 PM
Shepherd
at Shenandoah
Indoors at WCC
Sun Feb 25
1:00 PM
Winner Game 9
vs. Winner Game 10
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 11 - ODAC Championship
Sun Feb 25
3:30 PM
Winner Game 9
vs. Winner Game 10
@ Salem Civic Center in Salem, Va. Game 11 - ODAC Championship
Sun Feb 25
All Day
ODAC Teams
vs. ODAC Indoor Track & Field Championships
@ Cregger Center in Salem, Va. Hosted by Roanoke College
Sun Feb 25
9:00 AM
Bridgewater
at Salisbury
Sun Feb 25
10:00 AM
Wilson
vs. Lynchburg
@ North Carolina Wesleyan Grand Slam Triangle Classic
Sun Feb 25
10:00 AM
Piedmont
vs. Virginia Wesleyan
@ Raleigh, N.C.
Sun Feb 25
10:00 AM
Maryville (TN)
vs. Roanoke
@ Grand Slam Triangle Classic | Raleigh, N.C.
Sun Feb 25
10:00 AM
Mississippi University for Women
vs. Randolph
@ Raleigh, N.C.
Sun Feb 25
10:00 AM
Ithaca
at Virginia Wesleyan
Sun Feb 25
11:00 AM
Neumann
vs. Virginia Wesleyan
@ Scarborough Sports Complex (Savannah, Ga.)
Sun Feb 25
12:00 PM
Emory & Henry
at Ferrum
Sun Feb 25
12:00 PM
Randolph-Macon
vs. Piedmont
@ Cary, North Carolina Grand Slam Triangle Classic
Sun Feb 25
12:00 PM
Emory & Henry
at Ferrum
Sun Feb 25
12:00 PM
Penn St.-Altoona
at Eastern Mennonite
Sun Feb 25
12:00 PM
Penn St.-Harrisburg
at Lynchburg
@ Heritage High School
Sun Feb 25
12:00 PM
Juniata
at Bridgewater
Sun Feb 25
1:00 PM
Randolph-Macon
at St. Mary's (Md.)
Sun Feb 25
1:00 PM
Pfeiffer
at Randolph
Sun Feb 25
1:00 PM
Averett
at Guilford
Sun Feb 25
1:00 PM
Greensboro
at Guilford
Sun Feb 25
1:00 PM
Randolph-Macon
at St. Mary's (Md.)
Sun Feb 25
1:00 PM
Pfeiffer
at Randolph
Sun Feb 25
1:00 PM
Bridgewater
at Salisbury
Sun Feb 25
1:00 PM
Widener
at Shenandoah
Sun Feb 25
1:00 PM
Franklin & Marshall
at Roanoke
Sun Feb 25
2:00 PM
Averett
vs. Virginia Wesleyan
@ Cary, N.C.
Sun Feb 25
2:00 PM
Lynchburg
at N.C. Wesleyan
Grand Slam Triangle Classic
Sun Feb 25
2:00 PM
Salem
vs. Randolph
@ Triangle Tournament @ Raleigh, North Carolina Grand Slam Triangle Classic
Sun Feb 25
2:00 PM
Roanoke
vs. William Peace
@ Grand Slam Triangle Classic | Raleigh, N.C.
Sun Feb 25
2:00 PM
Eastern Mennonite
vs. Methodist
@ Raleigh, N.C.
Sun Feb 25
2:00 PM
Averett
at Guilford
Sun Feb 25
2:30 PM
Penn St.-Altoona
at Eastern Mennonite
Sun Feb 25
3:00 PM
Greensboro
at Guilford
Sun Feb 25
3:00 PM
Wesley
at Hampden-Sydney
Floyd B. Wilcox Memorial Tournament
Sun Feb 25
3:00 PM
Penn St.-Harrisburg
at Lynchburg
@ Heritage High School
Sun Feb 25
3:00 PM
Juniata
at Bridgewater
Sun Feb 25
4:00 PM
Salem
vs. Randolph-Macon
@ Cary, North Carolina Grand Slam Triangle Classic
Sun Feb 25
4:00 PM
Eastern Mennonite
vs. Pfeiffer
@ Raleigh, N.C.
Sun Feb 25
5:00 PM
Virginia Wesleyan
vs. Goucher
@ Salisbury
Tue Feb 27
2:00 PM
Methodist
at Lynchburg
Tue Feb 27
2:00 PM
Eastern Mennonite
at Chris. Newport
Tue Feb 27
2:00 PM
Salisbury
at Virginia Wesleyan
Tue Feb 27
3:00 PM
Emory & Henry
at Ferrum
Tue Feb 27
3:00 PM
Messiah
at Bridgewater
Tue Feb 27
3:30 PM
Gettysburg
at Shenandoah
Tue Feb 27
3:30 PM
Mary Washington
at Shenandoah
Tue Feb 27
5:00 PM
Chris. Newport
at Shenandoah
Tue Feb 27
5:30 PM
Gettysburg
at Shenandoah
Wed Feb 28
2:00 PM
Meredith
at Guilford
Wed Feb 28
2:00 PM
Greensboro
at Randolph
Wed Feb 28
2:30 PM
Marymount (Va.)
at Hampden-Sydney
Wed Feb 28
3:00 PM
Hollins
at Lynchburg
Wed Feb 28
3:00 PM
Ferrum
at Washington and Lee
Wed Feb 28
3:00 PM
Bridgewater
at Averett
Wed Feb 28
3:00 PM
Greensboro
at Roanoke
Wed Feb 28
3:30 PM
Randolph-Macon
at Mary Washington
Wed Feb 28
3:30 PM
Guilford
at Methodist
Wed Feb 28
4:00 PM
Ferrum
at Guilford
Wed Feb 28
4:00 PM
Meredith
at Guilford
Wed Feb 28
4:00 PM
Greensboro
at Randolph
Wed Feb 28
4:00 PM
Randolph-Macon
at Washington and Lee
Wed Feb 28
4:00 PM
Shenandoah
at Albright
Wed Feb 28
4:00 PM
Eastern
at Roanoke
Thu Mar 01
2:00 PM
Randolph-Macon
at Chris. Newport
Thu Mar 01
3:00 PM
Averett
at Hampden-Sydney
Thu Mar 01
3:00 PM
Washington and Lee
at Randolph
Thu Mar 01
5:00 PM
Lynchburg
at Meredith
Thu Mar 01
7:00 PM
Southern Virginia
at Roanoke
Fri Mar 02
12:00 PM
Washington and Lee
vs. Chicago
@ ITA Indoor Nationals (Sewanee, Tenn.)
Fri Mar 02
2:00 PM
St. Mary's (Md.)
at Randolph
Fri Mar 02
2:00 PM
Sweet Briar
at Lynchburg
Fri Mar 02
2:00 PM
Mary Baldwin
at Bridgewater
Fri Mar 02
2:00 PM
St. Mary's (Md.)
at Randolph
Fri Mar 02
2:00 PM
Southern Virginia
at Emory & Henry
Fri Mar 02
3:00 PM
Wm. Paterson
vs. Virginia Wesleyan
@ Tucson, Ariz.
Fri Mar 02
4:00 PM
Mary Baldwin
at Bridgewater
Fri Mar 02
4:00 PM
Guilford
at Washington and Lee
Fri Mar 02
6:30 PM
Virginia Wesleyan
vs. Moravian
@ Tucson, Ariz.
Fri Mar 02
7:30 PM
Shippensburg
at Shenandoah
Indoors at WCC
Sat Mar 03
10:00 AM
TBA
vs. Maroons Final Qualifier
@ Cregger Center in Salem, Va. Hosted by Roanoke College
Sat Mar 03
TBA
vs. Tufts Final Qualifier
@ Gantcher Center in Medford, Mass. Hosted by Tufts University
Sat Mar 03
TBA
Washington and Lee
vs. ITA Indoor Nationals
@ Sewanee, Tenn.
Sat Mar 03
10:00 AM
Wilkes
at Shenandoah
Sat Mar 03
10:00 AM
East Tex. Baptist
vs. Virginia Wesleyan
@ Tucson, Ariz.
Sat Mar 03
10:00 AM
Roanoke
at Oglethorpe
Sat Mar 03
11:00 AM
York (Pa.)
at Hampden-Sydney
H-SC Classic
Sat Mar 03
11:30 AM
Lehman
vs. Eastern Mennonite
@ North Myrtle Beach, S.C.
Sat Mar 03
11:30 AM
Susquehanna
at Emory & Henry
Sat Mar 03
12:00 PM
Virginia-Wise
at Emory & Henry
Sat Mar 03
12:00 PM
Marymount (Va.)
at Guilford
Sat Mar 03
12:00 PM
Lynchburg
at Washington College
Sat Mar 03
12:00 PM
Wilkes
at Shenandoah
Sat Mar 03
12:00 PM
Virginia-Wise
at Emory & Henry
Sat Mar 03
12:00 PM
Washington and Lee
at Franklin & Marshall
Sat Mar 03
12:00 PM
Penn St.-Harrisburg
at Washington and Lee
Sat Mar 03
12:00 PM
Southern Virginia
at Emory & Henry
Sat Mar 03
12:00 PM
CCNY
at Shenandoah
Sat Mar 03
12:00 PM
Oneonta
at Bridgewater
Sat Mar 03
12:00 PM
Muhlenberg
vs. Roanoke
@ Virginia Tech
Sat Mar 03
12:00 PM
Rowan
at Randolph-Macon
Sat Mar 03
2:30 PM
Birmingham Southern
vs. Virginia Wesleyan
@ NFCA Classic (Tucson, Ariz.)
Sat Mar 03
1:00 PM
Washington and Lee
at Salisbury
Sat Mar 03
1:00 PM
Randolph-Macon
at Stevenson
Sat Mar 03
1:00 PM
Randolph
at Averett
Sat Mar 03
1:00 PM
Lynchburg
at Mary Washington
Sat Mar 03
1:00 PM
Frostburg St.
at Randolph-Macon
Sat Mar 03
1:00 PM
York (Pa.)
at Lynchburg
Sat Mar 03
1:00 PM
Eastern
at Virginia Wesleyan
Sat Mar 03
1:00 PM
Lynchburg
at Guilford
Sat Mar 03
1:30 PM
Marietta
at Emory & Henry
Sat Mar 03
1:30 PM
Eastern Mennonite
vs. Penn St.-Harrisburg
@ Myrtle Beach, SC
Sat Mar 03
1:30 PM
Haverford
vs. Randolph-Macon
@ Baltimore, Md. @ The Gilman School
Sat Mar 03
2:00 PM
Randolph
at St. Mary's (Md.)
Sat Mar 03
2:00 PM
William Peace
at Bridgewater
Sat Mar 03
2:30 PM
Southern Virginia
at Emory & Henry
Sat Mar 03
2:30 PM
Penn St.-Harrisburg
at Washington and Lee
Sat Mar 03
3:00 PM
Bridgewater
at Salem
Sat Mar 03
3:00 PM
Lynchburg
at Mary Washington
Sat Mar 03
3:00 PM
Frostburg St.
at Randolph-Macon
Sat Mar 03
3:00 PM
Shenandoah
at Elizabethtown
Sat Mar 03
3:00 PM
Oneonta
at Bridgewater
Sat Mar 03
3:00 PM
CCNY
at Shenandoah
Sat Mar 03
3:00 PM
Denison
at Hampden-Sydney
H-SC Classic
Sat Mar 03
3:00 PM
Muhlenberg
vs. Roanoke
@ Virginia Tech
Sat Mar 03
3:00 PM
Rowan
at Randolph-Macon
Sun Mar 04
TBA
Washington and Lee
vs. ITA Indoor Nationals
@ Sewanee, Tenn.
Sun Mar 04
TBA
Lynchburg
vs. Milligan
@ Spring Tennis Fest at Hilton Head Island, S.C.
Sun Mar 04
TBA
Albion
vs. Bridgewater
@ Hilton Head Island, S.C.
Sun Mar 04
TBA
Lynchburg
vs. Milligan
@ Spring Tennis Fest at Hilton Head Island, S.C.
Sun Mar 04
TBA
Bridgewater
vs. Albion
@ Hilton Head Island, S.C.
Sun Mar 04
9:30 AM
La Roche
vs. Eastern Mennonite
@ North Myrtle Beach, S.C.
Sun Mar 04
10:00 AM
Virginia Wesleyan
vs. Rochester (N.Y.)
@ Tucson, Ariz.
Sun Mar 04
10:00 AM
Fredonia
vs. Eastern Mennonite
@ Myrtle Beach, S.C.
Sun Mar 04
11:00 AM
Case Western Reserve
at Emory & Henry
Sun Mar 04
11:30 AM
Eastern Mennonite
vs. King's (Pa.)
@ North Myrtle Beach, S.C.
Sun Mar 04
1:30 PM
Virginia Wesleyan
vs. Texas Lutheran
@ Tucson, Ariz. NFCA Leadoff Classic
Sun Mar 04
12:00 PM
Alma
at Virginia Wesleyan
Sun Mar 04
12:00 PM
Penn St.-Harrisburg
at Washington and Lee
Sun Mar 04
12:00 PM
Rowan
at Randolph-Macon
Sun Mar 04
12:00 PM
Muhlenberg
at Roanoke
Sun Mar 04
1:00 PM
Washington and Lee
at Emory & Henry
Sun Mar 04
1:00 PM
Roanoke
at Denison
Sun Mar 04
1:00 PM
Westminster (Pa.)
at Guilford
Sun Mar 04
1:00 PM
CCNY
at Shenandoah
Sun Mar 04
1:00 PM
Guilford
at Lynchburg
Sun Mar 04
1:30 PM
Bridgewater
vs. Saint Joseph's (Me.)
@ Kissimmee, Fla. D9 Sunkissed Classic
Sun Mar 04
2:00 PM
Guilford
at Pfeiffer
Sun Mar 04
3:00 PM
Marietta
at Emory & Henry
Sun Mar 04
3:00 PM
Denison
at Hampden-Sydney
H-SC Classic
Sun Mar 04
4:00 PM
King's (Pa.)
at Virginia Wesleyan
Sun Mar 04
6:00 PM
Bridgewater
vs. Defiance
@ Kissimmee, Fla. D9 Sunkissed Classic
Sun Mar 04
6:00 PM
Mt. Aloysius
vs. Eastern Mennonite
@ Myrtle Beach, S.C.
Mon Mar 05
2 Days - 2 Rounds
GC
vs. Schreiner Spring Shootout
@ Comanche Trace in Kerrville, Texas Hosted by Schreiner University
Mon Mar 05
2 Days - 2 Rounds
HSC
vs. Callaway Gardens Invitational
@ Mountain View G.C. in Pine Mountain, Ga. Hosted by Berry College
Mon Mar 05
TBA
Ashland
vs. Bridgewater
@ Hilton Head Island, S.C.
Mon Mar 05
TBA
Sweet Briar
vs. Heidelberg
@ Hilton Head, SC
Mon Mar 05
TBA
Hampden-Sydney
vs. USciences
@ Orlando, Fla.
Mon Mar 05
TBA
Lynchburg
vs. Baldwin Wallace
@ Hilton Head, South Carolina
Mon Mar 05
9:30 AM
Randolph
vs. Cedar Crest
@ Myrtle Beach, SC
Mon Mar 05
10:00 AM
Shenandoah
vs. Roanoke
@ Fort Lauderdale, Fla.
Mon Mar 05
10:00 AM
Roanoke
at Piedmont
Mon Mar 05
10:00 AM
Bridgewater
at Lehman
Mon Mar 05
10:00 AM
New England Col.
vs. Eastern Mennonite
@ Myrtle Beach, S.C.
Mon Mar 05
11:15 AM
Emerson
vs. Bridgewater
@ Kissimmee, Fla. D9 Sunkissed Classic
Mon Mar 05
11:30 AM
Wilkes
vs. Eastern Mennonite
@ North Myrtle Beach, S.C.
Mon Mar 05
12:00 PM
Lehman
at Bridgewater
Mon Mar 05
1:30 PM
Randolph
vs. Medaille
@ Myrtle Beach, SC
Mon Mar 05
2:00 PM
Pfeiffer
at Roanoke
Mon Mar 05
3:00 PM
Drew
at Guilford
Mon Mar 05
3:30 PM
Chatham
vs. Eastern Mennonite
@ North Myrtle Beach, S.C.
Mon Mar 05
3:45 PM
Bluffton
vs. Bridgewater
@ Kissimmee, FL
Mon Mar 05
4:00 PM
Lynchburg
at McDaniel
Mon Mar 05
4:00 PM
Pfeiffer
at Roanoke
Tue Mar 06
TBA
Lynchburg
vs. Neb. Wesleyan
@ Spring Tennis Fest at Hilton Head Island, S.C.
Tue Mar 06
TBA
Baldwin Wallace
vs. Roanoke
@ Hilton Head, South Carolina
Tue Mar 06
TBA
Bridgewater
at Neb. Wesleyan
Tue Mar 06
TBA
Bridgewater
at Neb. Wesleyan
Tue Mar 06
9:00 AM
Oneonta St.
vs. Hampden-Sydney
@ Orlando, FL
Tue Mar 06
9:30 AM
Eastern Mennonite
vs. Sage
@ North Myrtle Beach, S.C.
Tue Mar 06
10:00 AM
DeSales
vs. Roanoke
@ Fort Lauderdale, Fla.
Tue Mar 06
11:30 AM
Eastern Mennonite
vs. Medaille
@ North Myrtle Beach, S.C.
Tue Mar 06
12:00 PM
Chris. Newport
at Bridgewater
Tue Mar 06
12:00 PM
Wilkes
vs. Eastern Mennonite
@ Myrtle Beach, S.C.
Tue Mar 06
1:00 PM
Lynchburg
at Averett
Tue Mar 06
1:30 PM
Randolph
vs. Penn St.-Abington
@ Myrtle Beach, SC
Tue Mar 06
2:00 PM
Pfeiffer
at Randolph-Macon
Tue Mar 06
2:00 PM
Randolph-Macon
at Methodist
Tue Mar 06
2:00 PM
Pfeiffer
at Randolph-Macon
Tue Mar 06
2:00 PM
Averett
at Lynchburg
Tue Mar 06
3:00 PM
Southern Virginia
at Hollins
Tue Mar 06
3:00 PM
Muskingum
at Bridgewater
Tue Mar 06
3:00 PM
Lynchburg
at Averett
Tue Mar 06
3:00 PM
Niagara
vs. Hampden-Sydney
@ Orlando, FL
Tue Mar 06
3:30 PM
Randolph
vs. Mary Washington
@ Myrtle Beach, SC
Tue Mar 06
4:00 PM
Randolph-Macon
at Methodist
Tue Mar 06
4:00 PM
Southern Virginia
at Washington and Lee
Tue Mar 06
5:00 PM
Guilford
at Salem
Tue Mar 06
5:30 PM
Randolph
vs. William Peace
@ Myrtle Beach, SC
Tue Mar 06
6:00 PM
Lehman
vs. Hampden-Sydney
@ Myrtle Beach Ripken Complex
Tue Mar 06
7:00 PM
Guilford
at Salem
Tue Mar 06
7:00 PM
Ferrum
at Roanoke
Wed Mar 07
TBA
Lynchburg
vs. St. John Fisher
@ Spring Tennis Fest at Hilton Head Island, S.C.
Wed Mar 07
TBA
Shenandoah
vs. Defiance
@ Hilton Head, S.C. Spring Tennis Fest
Wed Mar 07
TBA
Albany St. (GA)
vs. Roanoke
@ Hilton Head South Carolina
Wed Mar 07
TBA
Catholic
vs. Roanoke
@ Hilton Head, South Carolina
Wed Mar 07
TBA
Lynchburg
vs. St. John Fisher
@ Spring Tennis Fest at Hilton Head Island, S.C.
Wed Mar 07
9:00 AM
DeSales
at Bridgewater
Wed Mar 07
9:30 AM
Eastern Mennonite
vs. Mt. Aloysius
@ North Myrtle Beach, S.C.
Wed Mar 07
10:00 AM
Chris. Newport
vs. Hampden-Sydney
@ Myrtle Beach Ripken Complex
Wed Mar 07
11:00 AM
Shenandoah
vs. DeSales
@ Fort Lauderdale, Fla.
Wed Mar 07
11:30 AM
Sage
vs. Randolph
@ North Myrtle Beach, SC Fastpitch Dreams Tournament
Wed Mar 07
1:30 PM
Eastern Mennonite
vs. Eureka
@ North Myrtle Beach, S.C.
Wed Mar 07
1:30 PM
Baldwin Wallace
vs. Bridgewater
@ Osceola Field #3; Kissimmee, Florida
Wed Mar 07
1:30 PM
Randolph
vs. La Roche
@ Myrtle Beach, SC
Wed Mar 07
2:00 PM
Randolph
at Methodist
Wed Mar 07
2:00 PM
Marymount (Va.)
at Virginia Wesleyan
Wed Mar 07
2:00 PM
Bluefield Col.
at Emory & Henry
Wed Mar 07
3:00 PM
Pfeiffer
at Guilford
Wed Mar 07
3:00 PM
Wartburg
at Randolph
Wed Mar 07
3:00 PM
Bridgewater
at Wesley
Wed Mar 07
3:00 PM
Randolph-Macon
at St. Mary's (Md.)
Wed Mar 07
3:00 PM
Methodist
at Guilford
Wed Mar 07
3:00 PM
Penn College
at Bridgewater
Wed Mar 07
3:30 PM
Chris. Newport
at Washington and Lee
Wed Mar 07
3:30 PM
Washington and Lee
at Mary Washington
Wed Mar 07
4:00 PM
Guilford
at Southern Virginia
Wed Mar 07
4:00 PM
Hampden-Sydney
at Cabrini
Wed Mar 07
5:00 PM
Roanoke
at Ferrum
Wed Mar 07
5:00 PM
Roanoke
at Dickinson
Wed Mar 07
6:00 PM
Hiram
at Virginia Wesleyan
Wed Mar 07
6:00 PM
Guilford
at Southern Virginia
Wed Mar 07
6:00 PM
Pfeiffer
at Guilford
Wed Mar 07
7:00 PM
New England Col.
at Randolph-Macon
Wed Mar 07
7:00 PM
Roanoke
at Ferrum
Wed Mar 07
7:00 PM
Marymount (Va.)
at Shenandoah
Thu Mar 08
TBA
Wilkes
at Bridgewater
Thu Mar 08
TBA
Shenandoah
vs. Defiance
@ Hilton Head, S.C.
Thu Mar 08
TBA
Wilkes
at Bridgewater
Thu Mar 08
8:00 AM
Mount Union
vs. Roanoke
@ Hilton Head, S.C.
Thu Mar 08
9:00 AM
Misericordia
at Bridgewater
Thu Mar 08
9:00 AM
St. Vincent
vs. Hampden-Sydney
@ Orlando, FL
Thu Mar 08
9:00 AM
Bridgewater
vs. Penn St.-Berks
@ Myrtle Beach, S.C.
Thu Mar 08
11:15 AM
John Carroll
at Bridgewater
Thu Mar 08
12:00 PM
Catholic
vs. Hampden-Sydney
@ Myrtle Beach Ripken Complex
Thu Mar 08
2:00 PM
Lynchburg
at Southern Virginia
Rescheduled from Feb. 8
Thu Mar 08
3:30 PM
Roanoke
at Berry College
Thu Mar 08
4:00 PM
Penn St.-Abington
at Randolph-Macon
Thu Mar 08
4:00 PM
Penn St.-Abington
at Randolph-Macon
Fri Mar 09
All Day
ODAC Qualifiers
vs. NCAA Division III Indoor Track & Field Championships
@ Birmingham CrossPlex in Birmingham, Ala. Day 1
Fri Mar 09
3 Days - 3 Rounds
VWU
vs. Battle at the Beach
@ South Creek at Myrtle Beach National in Myrtle Beach, S.C. Hosted by Alderson-Broaddus University
Fri Mar 09
TBA
Drew
vs. Roanoke
@ Hilton Head, South Carolina
Fri Mar 09
TBA
Roanoke
vs. Beach Blast Tournament
@ Virginia Beach, Va.
Fri Mar 09
TBA
Bridgewater
vs. Ohio Northern
@ TBA
Fri Mar 09
9:00 AM
Penn St.-New Kens.
at Bridgewater
Fri Mar 09
11:15 AM
Muskingum
vs. Bridgewater
@ Kissimmee, Fla.
Fri Mar 09
11:30 AM
Eastern Nazarene
vs. Lynchburg
@ Spring Tennis Fest at Hilton Head Island, S.C.
Fri Mar 09
11:30 AM
Eastern Nazarene
vs. Lynchburg
@ Spring Tennis Fest at Hilton Head Island, S.C.
Fri Mar 09
12:00 PM
Hunter
vs. Shenandoah
@ Virginia Beach, Va.
Fri Mar 09
12:00 PM
New Rochelle
vs. Randolph-Macon
@ Virginia Beach, Va. Beach Blast Tournament
Fri Mar 09
12:00 PM
Roanoke
at Covenant
Fri Mar 09
12:00 PM
Wittenberg
at Guilford
Fri Mar 09
1:00 PM
Guilford
at Averett
Fri Mar 09
1:00 PM
Lynchburg
at Salisbury
Fri Mar 09
2:00 PM
Randolph-Macon
vs. Keuka
@ Virginia Beach, Va. Beach Blast Tournament
Fri Mar 09
2:00 PM
N.C. Wesleyan
at Lynchburg
Fri Mar 09
3:00 PM
King's (Pa.)
at Guilford
Fri Mar 09
3:00 PM
Guilford
at Averett
Fri Mar 09
3:00 PM
Lynchburg
at Salisbury
Fri Mar 09
3:00 PM
Wittenberg
at Guilford
Fri Mar 09
4:00 PM
Roanoke
at Mary Washington
Fri Mar 09
4:00 PM
Shenandoah
vs. New Rochelle
@ Virginia Beach, Va.
Fri Mar 09
4:00 PM
Roanoke
vs. Manhattanville
@ VIRGINIA BEACH, VA
Sat Mar 10
All Day
ODAC Qualifiers
vs. NCAA Division III Indoor Track & Field Championships
@ Birmingham CrossPlex in Birmingham, Ala. Day 2
Sat Mar 10
TBA
Roanoke
vs. Beach Blast Tournament
@ Virginia Beach, Va.
Sat Mar 10
10:00 AM
Hollins
at Washington and Lee
Sat Mar 10
10:00 AM
Penn St.-Abington
at Virginia Wesleyan
Sat Mar 10
10:00 AM
Manhattanville
vs. Randolph-Macon
@ Virginia Beach, Va. Beach Blast Tournament
Sat Mar 10
10:00 AM
Washington and Lee
at Swarthmore
Sat Mar 10
10:00 AM
Penn St.-Abington
at Virginia Wesleyan
Sat Mar 10
11:00 AM
Wittenberg
at Guilford
Sat Mar 10
12:00 PM
Immaculata
vs. Lynchburg
@ Henry S. Parker Complex, Field 1, Salisbury, Md. Salisbury Invitational
Sat Mar 10
12:00 PM
Penn College
vs. Shenandoah
@ Virginia Beach, Va.
Sat Mar 10
12:00 PM
Roanoke
vs. Gettysburg
@ Wesleyan Beach, Va.
Sat Mar 10
12:00 PM
Shenandoah
at Lynchburg
Sat Mar 10
12:00 PM
Randolph-Macon
at Emory & Henry
Sat Mar 10
12:00 PM
Washington and Lee
at Hampden-Sydney
Sat Mar 10
12:00 PM
Roanoke
at Bridgewater
Sat Mar 10
12:00 PM
Virginia Wesleyan
at Eastern Mennonite
Sat Mar 10
1:00 PM
Washington and Lee
at Emory & Henry
Sat Mar 10
1:00 PM
Wilson
at Randolph
Sat Mar 10
1:00 PM
Hampden-Sydney
at Randolph-Macon
Sat Mar 10
1:00 PM
Guilford
at Virginia Wesleyan
Sat Mar 10
1:00 PM
Shenandoah
at Washington and Lee
Sat Mar 10
1:00 PM
Bridgewater
at Lynchburg
Sat Mar 10
2:00 PM
Guilford
at Virginia Wesleyan
Sat Mar 10
2:00 PM
Immaculata
vs. Lynchburg
@ Henry S. Parker Complex, Field 1, Salisbury, Md. Salisbury Invitational
Sat Mar 10
2:00 PM
Shenandoah
vs. Keuka
@ Virginia Beach, Va.
Sat Mar 10
2:00 PM
Randolph-Macon
vs. Oswego
@ Virginia Beach, Va. Beach Blast Tournament
Sat Mar 10
2:00 PM
Roanoke
vs. Frostburg St.
@ Virginia Beach, Va.
Sat Mar 10
2:00 PM
Guilford
at Virginia Wesleyan
Sat Mar 10
2:00 PM
Roanoke
at Randolph
Sat Mar 10
2:30 PM
Randolph-Macon
at Emory & Henry
Sat Mar 10
2:30 PM
Washington and Lee
at Hampden-Sydney
Sat Mar 10
3:00 PM
Scranton
at Shenandoah
Sat Mar 10
3:00 PM
Bridgewater
at Frostburg St.
Sat Mar 10
3:00 PM
Wilson
at Randolph
Sat Mar 10
3:00 PM
Shenandoah
at Lynchburg
Sat Mar 10
3:00 PM
Roanoke
at Bridgewater
Sat Mar 10
3:00 PM
Virginia Wesleyan
at Eastern Mennonite
Sat Mar 10
4:00 PM
Goucher
at Randolph-Macon
Sun Mar 11
10:00 AM
Rochester (N.Y.)
vs. Lynchburg
@ Henry S. Parker Complex, Field 1, Salisbury, Md. Salisbury Invitational
Sun Mar 11
11:00 AM
Washington and Lee
vs. Johns Hopkins
@ Swarthmore
Sun Mar 11
12:00 PM
Guilford
at Randolph-Macon
Sun Mar 11
12:00 PM
Rochester (N.Y.)
vs. Lynchburg
@ Henry S. Parker Complex, Field 1, Salisbury, Md. Salisbury Invitational
Sun Mar 11
12:00 PM
Guilford
at Randolph-Macon
Sun Mar 11
1:00 PM
William Peace
at Emory & Henry
Sun Mar 11
1:00 PM
Gettysburg
at Washington and Lee
Sun Mar 11
1:00 PM
Wilson
at Guilford
Sun Mar 11
1:00 PM
Chris. Newport
at Virginia Wesleyan
Sun Mar 11
1:00 PM
William Peace
at Emory & Henry
Sun Mar 11
1:00 PM
Elizabethtown
at Lynchburg
Sun Mar 11
3:00 PM
Wilson
at Guilford
Sun Mar 11
3:00 PM
Chris. Newport
at Virginia Wesleyan
Mon Mar 12
2 Days - 2 Rounds
SU
vs. adidas/TaylorMade Invitational
@ Dataw Island G.C. in Dataw Island, S.C. Hosted by Ohio Wesleyan University
Mon Mar 12
2 Days - 3 Rounds
SU
vs. adidas/TaylorMade Invitational
@ Cotton Dike Course at Dataw Island Club in St. Helena Island, S.C. Hosted by Ohio Wesleyan University
Mon Mar 12
9:30 AM
Emory & Henry
vs. Lycoming
@ North Myrtle Beach, S.C.
Mon Mar 12
11:30 AM
Emory & Henry
vs. Gettysburg
@ North Myrtle Beach, S.C.
Mon Mar 12
3:00 PM
Hamilton
at Guilford
Mon Mar 12
4:00 PM
Rowan
at Bridgewater
Mon Mar 12
4:00 PM
Scranton
at Hampden-Sydney
Mon Mar 12
4:00 PM
Albertus Magnus
at Hampden-Sydney
Tue Mar 13
9:30 AM
Emory & Henry
vs. Lesley
@ North Myrtle Beach, S.C.
Tue Mar 13
11:30 AM
Emory & Henry
vs. St. Joseph (Conn.)
@ Fast Pitch Dreams Classic North Myrtle Beach, S.C.
Tue Mar 13
2:00 PM
Emory
at Randolph-Macon
Tue Mar 13
3:00 PM
Pikeville University
at Virginia Wesleyan
Tue Mar 13
3:00 PM
Randolph
at Mary Baldwin
Tue Mar 13
3:00 PM
Pikeville University
at Virginia Wesleyan
Tue Mar 13
3:00 PM
Maryville (Tenn.)
at Emory & Henry
Tue Mar 13
3:00 PM
Marymount (Va.)
at Lynchburg
Tue Mar 13
3:00 PM
Shenandoah
at York (Pa.)
Tue Mar 13
3:00 PM
Chris. Newport
at Eastern Mennonite
Tue Mar 13
3:30 PM
Ferrum
at Randolph-Macon
Tue Mar 13
3:30 PM
Virginia Wesleyan
at Salisbury
Tue Mar 13
4:00 PM
Ferrum
at Hollins
Tue Mar 13
4:00 PM
Washington and Lee
at Bridgewater
Tue Mar 13
4:00 PM
Washington and Lee
at Randolph-Macon
Tue Mar 13
4:00 PM
Emory
at Randolph-Macon
Tue Mar 13
4:00 PM
Kenyon
at Roanoke
Tue Mar 13
4:00 PM
Stevenson
at Bridgewater
Tue Mar 13
4:30 PM
Averett
at Roanoke
Tue Mar 13
5:00 PM
Randolph
at Mary Baldwin
Tue Mar 13
6:30 PM
Averett
at Roanoke
Tue Mar 13
7:00 PM
Haverford
at Randolph-Macon
Wed Mar 14
2:00 PM
N.C. Wesleyan
at Guilford
Wed Mar 14
3:00 PM
Roanoke
at Guilford
Wed Mar 14
3:00 PM
Greensboro
at Emory & Henry
Wed Mar 14
3:00 PM
Lasell
at Guilford
Wed Mar 14
3:00 PM
Roanoke
at Lynchburg
Wed Mar 14
3:30 PM
Mt. Aloysius
at Shenandoah
Wed Mar 14
4:00 PM
Bridgewater
at Sweet Briar
Wed Mar 14
4:00 PM
Susquehanna
at Roanoke
Wed Mar 14
4:00 PM
Delaware Valley
at Virginia Wesleyan
Wed Mar 14
4:00 PM
N.C. Wesleyan
at Guilford
Wed Mar 14
4:00 PM
Washington College
at Bridgewater
Wed Mar 14
4:00 PM
Cazenovia
at Guilford
Wed Mar 14
4:00 PM
Southern Vt.
at Hampden-Sydney
Wed Mar 14
4:00 PM
Eastern Mennonite
at Washington and Lee
Wed Mar 14
4:00 PM
Bridgewater
at Mary Washington
Wed Mar 14
5:00 PM
Gettysburg
at Washington and Lee
Wed Mar 14
6:00 PM
Marywood
at Shenandoah
Wed Mar 14
7:00 PM
Ferrum
at Randolph
No Event
No Event
Previous Next View Full Schedule