Date Teams/Event Time Score Links
 
September
Fri. 1 at Randolph-Macon TBA
  Randolph-Macon Tournament
  vs. Virginia Wesleyan @ Ashland, Va. TBA
  vs. Roanoke @ Shellenberger Classic - Salem, Va. 4:30 PM
  vs. Greensboro @ Christopher Newport 5:00 PM
  vs. Bridgewater @ Frostburg State University Invitational 5:00 PM
  Frostburg, MD
  at Penn State-Mont Alto 5:00 PM
  at Hampden-Sydney 6:00 PM
  vs. Guilford @ Birmingham Southern College (Birmingham, Ala.) 6:00 PM
  at Maryville (Tenn.) 6:30 PM
  at Lynchburg 7:00 PM
  Shellenberger Classic
  at Birmingham Southern 8:30 PM
  BSC Labor Day Classic
Sat. 2 at Randolph-Macon TBA
  Randolph-Macon Tournament
  at Bridgewater 1:00 PM
  vs. Eastern Mennonite @ Maryville, Tenn. 1:00 PM
  at Shenandoah 2:00 PM
  vs. Virginia Wesleyan @ Ashland, Va. 2:00 PM
  Randolph-Macon Tournament
  vs. Randolph @ BSC (Birmingham, AL) 2:30 PM
  at Valley Forge 4:30 PM
  at Birmingham Southern 5:30 PM
  BSC Labor Day Classic
  at Chris. Newport 7:30 PM
Sun. 3 vs. Lynchburg @ Shellenberger Classic - Lynchburg, Va. 11:00 AM
  at Stevenson 2:00 PM
  at Shenandoah 3:00 PM
  vs. Roanoke @ Lynchburg, Va. 3:30 PM
  Lynchburg Invitational
Wed. 6 at Penn St.-Altoona 1:00 PM
  at Greensboro 4:00 PM
  at Randolph 6:00 PM
  at William Peace 6:00 PM
  at Virginia Wesleyan 6:00 PM
  at Guilford 7:00 PM
  at Wesley 7:00 PM
  at Marymount (Va.) 7:00 PM
Fri. 8 at St. Elizabeth 2:00 PM
  at Wesley 7:00 PM
  at Averett 7:00 PM
Sat. 9 at Washington and Lee 12:00 PM
  at Berry 1:00 PM
  Berry Invitational
  vs. Randolph @ Lexington, VA - Washington and Lee University 2:30 PM
  vs. Lynchburg @ Roanoke, Va. 3:00 PM
  Roanoke College Kick-Off
  at Cabrini 3:00 PM
  vs. Bridgewater @ St. Mary's City, Md. 4:00 PM
  at Roanoke 5:30 PM
  All Sports Cafe / Roanoke Invitational
  at Ferrum 6:30 PM
  at Eastern Mennonite 7:00 PM
Sun. 10 vs. Birmingham Southern @ Berry College 11:00 AM
  vs. Lynchburg @ Roanoke, Va. 12:00 PM
  Roanoke College Kick-Off
  vs. Emory @ Lexington, VA (Washington & Lee) 12:00 PM
  at Guilford 2:00 PM
  at Washington and Lee 2:30 PM
  at Roanoke 2:30 PM
  All Sports Cafe / Roanoke Invitational
  at Hood 3:00 PM
  at Waynesburg 3:00 PM
  at St. Mary's (Md.) 4:00 PM
Tue. 12 at N.C. Wesleyan 4:30 PM
  at Eastern Mennonite 7:00 PM
  at Southern Virginia 7:30 PM
Wed. 13 at Bridgewater 4:00 PM
  at Shenandoah 7:00 PM
  at Methodist 7:00 PM
  at Stevenson 7:00 PM
  at Averett 7:00 PM
Fri. 15 at Emory & Henry 5:00 PM
  at Bridgewater 7:00 PM
  at Oglethorpe 8:00 PM
  Oglethorpe Classic
Sat. 16 at Washington and Lee 12:00 PM
  at Goucher 12:00 PM
  at Penn St.-Berks 1:00 PM
  at Mary Washington 2:00 PM
  at Albright 3:00 PM
  at Randolph 4:30 PM
  at Randolph-Macon 4:30 PM
  at Emory & Henry 5:00 PM
  vs. Lynchburg @ Oglethorpe Univ. 5:30 PM
  Oglethorpe Classic
  at Southern Virginia 7:00 PM
  at Hampden-Sydney 7:00 PM
  at John Wesley 7:00 PM
Sun. 17 at Albright 2:00 PM
Mon. 18 at Guilford 7:00 PM
Tue. 19 at Shenandoah 7:00 PM
  at Randolph 7:00 PM
Wed. 20 at Guilford 5:00 PM
  at Chris. Newport 7:00 PM
  at Gallaudet 7:00 PM
  at Lynchburg 7:00 PM
  at Southern Virginia 7:30 PM
  at Randolph-Macon 7:30 PM
Sat. 23 at Randolph-Macon * 1:00 PM
  at Randolph * 1:00 PM
  at Bridgewater * 2:00 PM
  at Emory & Henry * 3:00 PM
  at Roanoke * 6:00 PM
  Family Weekend
  at Guilford * 7:00 PM
Tue. 26 at Johnson TBA
  vs. Roanoke @ Charlotte, N.C. - CSA OrthoCarolina Sportsplex 7:30 PM
Wed. 27 at Bridgewater 4:00 PM
  at Southern Virginia 6:00 PM
  at Frostburg St. 7:00 PM
  at Randolph 7:00 PM
  at Lynchburg 7:00 PM
  at Virginia Wesleyan 7:00 PM
Sat. 30 at Washington and Lee * 1:00 PM
  at Randolph-Macon * 3:30 PM
  at Shenandoah * 6:00 PM
  at Roanoke * 6:00 PM
  at Lynchburg * 7:00 PM
  at Hampden-Sydney * 7:00 PM
 
October
Tue. 3 at Eastern Mennonite * 7:00 PM
Wed. 4 at Bridgewater * 4:00 PM
  at Randolph * 7:00 PM
  at Guilford * 7:00 PM
  at Hampden-Sydney * 7:00 PM
  at Lynchburg * 7:00 PM
Thu. 5 at Washington Adventist 5:00 PM
Sat. 7 at Emory & Henry * 3:00 PM
  at Washington and Lee * 3:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 3:30 PM
  at Bridgewater * 4:00 PM
  at Hampden-Sydney * 4:00 PM
  at Guilford * 7:30 PM
Tue. 10 at Roanoke * 4:30 PM
Wed. 11 at Randolph-Macon * TBA
  at Emory & Henry * 6:30 PM
  at Lynchburg * 7:00 PM
  at Eastern Mennonite * 7:00 PM
  at Shenandoah * 7:00 PM
Fri. 13 at Shenandoah * 7:00 PM
Sat. 14 at Randolph * 4:30 PM
  at Eastern Mennonite * 7:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 7:00 PM
  at Hampden-Sydney * 7:00 PM
  at Guilford * 7:00 PM
Mon. 16 at Emory & Henry 5:30 PM
Tue. 17 at Randolph-Macon * 7:00 PM
Wed. 18 at Bridgewater * 4:00 PM
  at Washington and Lee * 4:30 PM
  at Lynchburg * 7:00 PM
  at Roanoke * 7:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 7:00 PM
Sat. 21 at Washington and Lee * 1:00 PM
  at Shenandoah * 5:00 PM
  at Emory & Henry * 6:00 PM
  at Lynchburg * 7:00 PM
  at Eastern Mennonite * 7:00 PM
  at Randolph * 7:00 PM
Tue. 24 at Shenandoah * 4:00 PM
  at Bridgewater * 4:00 PM
  at Guilford * 7:00 PM
  at Hampden-Sydney * 7:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 7:00 PM
Wed. 25 at Roanoke * 7:00 PM
Sat. 28 at #1 Seed
  Game 1 - ODAC Quarterfinals
  at #4 Seed
  Game 2 - ODAC Quarterfinals
  at #2 Seed
  Game 3 - ODAC Quarterfinals
  at #3 Seed
  Game 4 - ODAC Quarterfinals
 
November
Sat. 4 vs. Winner Game 2 @ Highest Remaining Seed
  Game 5 - ODAC Semifinals
  vs. Winner Game 4 @ Highest Remaining Seed
  Game 6 - ODAC Semifinals
Sun. 5 vs. Winner Game 6 @ Semifinals Host
  Game 7 - ODAC Championship
* Conference