Date Teams/Event Time Score Links
 
August
Fri. 31 at Virginia Wesleyan 1:00 PM
  at Ramapo 2:30 PM
  vs. Roanoke @ Cougar Classic (Danville, Va.) 3:00 PM
  at Bridgewater 3:00 PM
  vs. Randolph @ Danville, Va. 3:00 PM
  24th Annual Cougar Classic
  vs. Randolph-Macon @ Virginia Beach, Va. 3:00 PM
  Virginia Wesleyan Invitational
  vs. Salem @ Eastern Mennonite University, Harrisonburg, Va. 3:00 PM
  Route 42 Classic
  vs. Washington and Lee @ Otterbein 4:00 PM
  vs. Catholic @ Harrisonburg, Va. 5:00 PM
  Eastern Mennonite Invitational
  at Averett 5:00 PM
  24th Annual Cougar Classic
  at Virginia Wesleyan 5:00 PM
  vs. William Peace @ Cougar Classic (Danville, Va.) 5:00 PM
  vs. Earlham @ Marietta, OH 5:30 PM
  at Wilson 7:00 PM
  vs. Roanoke @ Averett 7:00 PM
  vs. Randolph-Macon @ Virginia Beach, Va. 7:00 PM
  Virginia Wesleyan Invitational
  at Eastern Mennonite 7:00 PM
  Route 42 Classic
  at Bridgewater 7:00 PM
  at Marietta 7:30 PM
  vs. Ohio Wesleyan @ Otterbein University 8:00 PM
  Capital/Otterbein Challenge/Classic Columbus Battle
 
September
Sat. 1 at Eastern Mennonite 10:00 AM
  vs. Wittenberg @ Capital University 10:00 AM
  Capital/Otterbein Challenge/Classic Columbus Battle
  vs. Lynchburg @ Eastern Mennonite University, Harrisonburg, Va. 10:00 AM
  Route 42 Classic
  at Averett 11:00 AM
  vs. Kenyon @ Marietta, Ohio 11:00 AM
  vs. Randolph-Macon @ Virginia Beach, Va. 11:30 AM
  Virginia Wesleyan Invitational
  at Virginia Wesleyan 11:30 AM
  Virginia Wesleyan Invitational
  vs. Marymount (Va.) @ Eastern Mennonite University, Harrisonburg, Va. 12:00 PM
  Route 42 Classic
  at Bridgewater 12:00 PM
  Route 42 Classic
  vs. Randolph @ Danville, Va. 1:00 PM
  24th Annual Cougar Classic
  at Penn St.-Mont Alto 1:00 PM
  vs. Southern Virginia @ Cougar Classic (Danville, Va.) 1:00 PM
  vs. West Va. Tech @ Marietta, Ohio 1:00 PM
  at Otterbein 2:00 PM
  Capital/Otterbein Fall Classic
  at Eastern Mennonite 2:00 PM
  at St. Joseph's (L.I.) 3:00 PM
  at Averett 3:00 PM
  vs. Mid-Atlantic Christian @ Misenheimer, NC 3:00 PM
  vs. Randolph @ Danville, Va. 3:00 PM
  24th Annual Cougar Classic
  vs. Randolph-Macon @ Virginia Beach, Va. 3:30 PM
  Virginia Wesleyan Invitational
  at Virginia Wesleyan 3:30 PM
  at Bridgewater 4:00 PM
  Eastern Mennonite Invitational
  at Pfeiffer 5:00 PM
Tue. 4 at Emory & Henry 6:30 PM
  at Randolph-Macon 7:00 PM
  at Ferrum 7:00 PM
Wed. 5 at Randolph 7:00 PM
  at Hollins 7:00 PM
  at Mary Washington 7:00 PM
  at Eastern Mennonite 7:00 PM
  at Guilford 7:00 PM
  at Meredith 7:00 PM
  at Lynchburg 7:00 PM
  at Shenandoah 7:30 PM
Fri. 7 at Bridgewater 12:00 PM
  vs. Hollins @ Salem, VA 12:00 PM
  2018 Maroon Classic
  vs. Lynchburg @ Maryville, Tenn. 12:00 PM
  vs. Methodist @ Salem, Va. 2:00 PM
  Maroon Classic
  vs. Salem @ Maryville, Tenn. 2:00 PM
  Maryville College Invitational
  at Bridgewater 4:00 PM
  vs. Randolph @ Salem, Va. 4:00 PM
  Maroon Classic
  vs. Randolph-Macon @ Arlington, Va. 5:00 PM
  Marymount Invitational
  at Roanoke 6:00 PM
  at Brevard 6:00 PM
  vs. Ferrum @ Salem, VA 6:00 PM
  2018 Maroon Classic
  at Pfeiffer 6:30 PM
  at Washington and Lee 7:00 PM
  Washington and Lee Invitational
  vs. Randolph-Macon @ Arlington, Va. 7:00 PM
  Marymount Invitational
  vs. Methodist @ Salem, VA 8:00 PM
  2018 Maroon Classic
  at Roanoke 8:00 PM
  Maroon Classic
Sat. 8 vs. Piedmont @ Salem, VA 9:00 AM
  2018 Maroon Classic
  at Roanoke 9:00 AM
  vs. Pfeiffer @ Brevard, N.C. 10:00 AM
  at Washington and Lee 10:00 AM
  Washington and Lee Invitational
  at Averett 11:00 AM
  at Marymount (Va.) 11:00 AM
  Marymount Invitational
  at Roanoke 11:00 AM
  at St. Mary's (Md.) 12:00 PM
  at Maryville (Tenn.) 12:00 PM
  vs. Meredith @ Brevard, N.C. 12:00 PM
  vs. Sewanee @ Salem, VA 1:00 PM
  2018 Maroon Classic
  vs. Randolph-Macon @ Arlington, Va. 1:00 PM
  vs. Randolph @ Salem, Va. 1:00 PM
  Maroon Classic
  vs. Wilkes @ Harrisburg, Pa. 1:00 PM
  vs. Eastern Mennonite @ St. Mary's City, Md. 2:00 PM
  vs. Greensboro @ Brevard College (Brevard, N.C.) 2:00 PM
  at Marymount (Va.) 3:00 PM
  at Bridgewater 3:00 PM
  vs. Randolph @ Salem, Va. 3:00 PM
  Maroon Classic
  at Penn St.-Harrisburg 3:00 PM
  vs. Meredith @ Brevard College (Brevard, N.C.) 4:00 PM
  vs. Lynchburg @ Maryville, Tenn. 4:00 PM
  vs. Mary Baldwin @ Roanoke College 5:00 PM
  2018 Maroon Classic
  vs. Hollins @ Salem, VA 5:00 PM
  2018 Maroon Classic
  at Washington and Lee 5:30 PM
  Washington and Lee Invitational
Tue. 11 at William Peace 7:00 PM
  at Shenandoah * 7:00 PM
  at Randolph * 7:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 7:00 PM
Wed. 12 at Guilford * 6:30 PM
  at Mary Washington 7:00 PM
  at Bridgewater * 7:00 PM
  at Ferrum * 7:00 PM
Fri. 14 vs. Averett @ Danville, Va. 3:00 PM
  at Randolph-Macon 5:00 PM
  at Guilford 6:30 PM
  at Elizabethtown 7:00 PM
  at Averett 7:00 PM
  Averett Invitational
  vs. Virginia Wesleyan @ Averett University 7:00 PM
  at Southern Virginia 7:00 PM
  at Roanoke 7:00 PM
Sat. 15 vs. Virginia Wesleyan @ Danville, Va. 9:30 AM
  vs. Cairn @ Elizabethtown, Pa. 11:00 AM
  at Bridgewater 11:00 AM
  at Guilford 11:00 AM
  at Lynchburg * 11:00 AM
  vs. Brevard @ Averett University 11:30 AM
  at Shenandoah 12:00 PM
  at Goucher 12:00 PM
  Tri-match (Goucher, Trinity, Hollins)
  vs. Eastern Mennonite @ Blue Jay Classic (Elizabethtown, PA) 1:00 PM
  vs. Virginia Wesleyan @ Danville, VA 1:30 PM
  Averett University Invitational
  vs. Hollins @ Baltimore, MD 2:00 PM
  Tri-match (Goucher, Trinity, Hollins)
  at Shenandoah 2:00 PM
  at Lynchburg * 3:00 PM
  at Bridgewater 3:00 PM
  at Guilford 3:00 PM
  vs. William Peace @ Averett Invitational 3:30 PM
  at Shenandoah 4:00 PM
  at Emory & Henry 5:00 PM
Tue. 18 at Emory & Henry * 7:00 PM
  at Randolph 7:00 PM
  at Pfeiffer 7:00 PM
  at Shenandoah 7:00 PM
Wed. 19 at Eastern Mennonite * 7:00 PM
  at Washington and Lee * 7:00 PM
  at Virginia Wesleyan 7:00 PM
  at Lynchburg * 7:00 PM
Thu. 20 at Southern Virginia 7:00 PM
  at Mt. Aloysius 7:00 PM
  at N.C. Wesleyan 7:00 PM
Fri. 21 vs. Widener @ Eastern University 5:00 PM
  at Emory & Henry 6:30 PM
  at Methodist 7:00 PM
  at Hood 7:00 PM
  at Randolph * 7:00 PM
Sat. 22 at Eastern 10:00 AM
  at Hollins 11:00 AM
  Tri Match (Hollins, Regent, Ferrum)
  at Virginia Wesleyan * 11:00 AM
  vs. Johns Hopkins @ Eastern University 12:00 PM
  at Goucher 12:00 PM
  vs. Regent @ Roanoke, VA 1:00 PM
  at Misericordia 2:00 PM
  at Hollins 3:00 PM
  Tri-Match (Hollins, Regent, Ferrum)
Sun. 23 at Emory & Henry * 1:00 PM
  vs. Maryville (Tenn.) @ Emory & Henry College (Emory, Va.) 3:30 PM
  at Emory & Henry 5:30 PM
Tue. 25 at Virginia Wesleyan 6:30 PM
  at Hollins 7:00 PM
  at Bridgewater 7:00 PM
Wed. 26 at Southern Virginia 7:00 PM
  at Eastern Mennonite * 7:00 PM
  at Salisbury 7:00 PM
  at Randolph-Macon * 7:00 PM
  at Roanoke * 7:00 PM
  at Shenandoah 7:30 PM
Thu. 27 at Johnson & Wales (NC) 7:00 PM
  at Hollins * 7:00 PM
Fri. 28 at Eastern Mennonite 7:00 PM
Sat. 29 vs. Randolph-Macon * @ Emory & Henry College (Emory, Va) 11:00 AM
  at Emory & Henry * 11:00 AM
  at Lynchburg * 11:00 AM
  at Randolph * 12:00 PM
  at Ferrum * 12:00 PM
  vs. Roanoke * @ Lynchburg, Va. 1:00 PM
  at Emory & Henry * 2:00 PM
  vs. Virginia Wesleyan * @ Emory & Henry College (Emory, Va) 2:00 PM
  vs. Bridgewater * @ Ferrum 2:00 PM
  vs. Hollins * @ Lynchburg, Va. 2:00 PM
  Tri-Match (Randolph, Hollins, Shenandoah)
  at Lynchburg * 3:00 PM
  at Randolph * 4:00 PM
  Tri-Match (Randolph, Hollins, Shenandoah)
  at Ferrum * 4:00 PM
 
October
Mon. 1 at Roanoke * 7:00 PM
Tue. 2 at Eastern Mennonite 7:00 PM
  at Chris. Newport 7:00 PM
  at Roanoke * 7:00 PM
  at Ferrum * 7:00 PM
Wed. 3 at William Peace 7:00 PM
  at Randolph-Macon 7:00 PM
  at Washington and Lee * 7:00 PM
  at Hollins * 7:30 PM
Thu. 4 at Mary Baldwin 7:00 PM
  at Shenandoah * 7:00 PM
Fri. 5 at Virginia Wesleyan * 6:30 PM
  at Bridgewater 7:00 PM
  at Ferrum * 7:00 PM
  at Roanoke 7:00 PM
Sat. 6 at Chris. Newport 11:00 AM
  at Washington and Lee * 12:00 PM
  vs. Alvernia @ Camden, N.J. 1:00 PM
  vs. Randolph @ Newport News, Va. 1:00 PM
  vs. Emory & Henry @ Milligan College, Tenn. 1:00 PM
  vs. Eastern Mennonite @ Baltimore, Md. 2:00 PM
  vs. Lynchburg @ Washington & Lee 2:15 PM
  at Rutgers-Camden 3:00 PM
  at Milligan 3:00 PM
  at Goucher 4:00 PM
  at Washington and Lee 4:30 PM
Tue. 9 at Washington and Lee 7:00 PM
  at Eastern Mennonite 7:00 PM
  at Emory & Henry * 7:00 PM
  at Lynchburg * 7:00 PM
  at Shenandoah 7:00 PM
  at Ferrum 7:00 PM
Wed. 10 at Guilford * 7:00 PM
  at Bridgewater * 7:00 PM
Thu. 11 at Toccoa Falls 7:00 PM
  at Eastern Mennonite * 7:00 PM
  at Shenandoah * 7:00 PM
  Dig Pink
Fri. 12 at Randolph-Macon 5:00 PM
  at Randolph 5:30 PM
  vs. Chris. Newport @ Catholic University of America, Washington, D.C. 6:00 PM
  at Ferrum * 7:00 PM
  at Randolph 7:30 PM
  at Catholic 8:00 PM
Sat. 13 vs. Messiah @ Randolph-Macon 11:00 AM
  at Randolph-Macon 11:00 AM
  R-MC Invitational
  at Bridgewater * 11:00 AM
  at Roanoke 12:00 PM
  at Eastern Mennonite * 1:00 PM
  vs. Juniata @ R-MC Invitational 2:00 PM
  Randolph-Macon Invitational
  at Randolph-Macon 2:00 PM
  R-MC Invitational
Tue. 16 at Ferrum 7:00 PM
  at Washington and Lee * 7:00 PM
  at Guilford 7:00 PM
  at Gettysburg 7:00 PM
Wed. 17 at Hollins * 6:30 PM
  at Virginia Wesleyan * 7:00 PM
  at Randolph-Macon * 7:00 PM
  at Greensboro 7:00 PM
  at Notre Dame (Md.) 7:00 PM
  at Randolph * 7:30 PM
Thu. 18 at Mary Baldwin 7:00 PM
Sat. 20 at Washington and Lee * 11:00 AM
  Tri- Match (Washington and Lee, Hollins, Va. Wesleyan)
  at Roanoke 11:00 AM
  at Bridgewater * 11:00 AM
  at Eastern Mennonite * 11:00 AM
  at Shenandoah * 12:00 PM
  vs. Ferrum * @ Salem, Va. 1:00 PM
  @ Roanoke College/ODAC Tri-Match
  vs. Lynchburg * @ Winchester, Va. 1:00 PM
  vs. Virginia Wesleyan * @ Lexington, VA 1:00 PM
  Tri-Match (Washington and Lee, Hollins, Va. Wesleyan)
  at Eastern Mennonite * 2:00 PM
  at Bridgewater * 2:00 PM
  at Roanoke * 3:00 PM
  at Washington and Lee * 3:30 PM
  at Shenandoah * 4:00 PM
Tue. 23 at Randolph * 6:00 PM
  at Mary Baldwin 7:00 PM
  at Hollins * 7:00 PM
  at N.C. Wesleyan 7:00 PM
Wed. 24 at Emory & Henry * 6:30 PM
  at Guilford * 6:30 PM
  at Randolph-Macon * 7:00 PM
  at Mary Baldwin 7:00 PM
  at Shenandoah * 7:30 PM
Thu. 25 at Randolph 7:00 PM
Fri. 26 vs. Oglethorpe @ Atlanta, Ga. 1:00 PM
  Emory National Invitational
  vs. Chris. Newport @ Newport News, Va. 3:00 PM
  vs. Birmingham-Southern @ Emory University (Atlanta, Ga.) 5:00 PM
  Emory National Invitational
  at Lynchburg 6:30 PM
  at Ferrum 6:30 PM
  at Emory & Henry 7:00 PM
  at Bridgewater * 7:00 PM
  vs. Virginia Wesleyan @ Newport News, Va. 7:00 PM
  at Emory 7:00 PM
  Emory National Invitational
Sat. 27 at Bridgewater 10:00 AM
  at Emory 10:30 AM
  Emory National Invitational
  at Guilford * 11:00 AM
  vs. Washington and Lee @ Atlanta, Ga. 12:30 PM
  vs. Randolph-Macon @ Emory University (Atlanta, Ga.) 12:30 PM
  Emory National Invitational
  at Christendom 1:30 PM
  at Bridgewater 2:00 PM
  vs. Virginia Wesleyan @ Newport News, Va. 2:00 PM
  at Appalachian Bible 3:00 PM
  vs. Salem @ Atlanta, Ga. 3:00 PM
  Emory National Invitational
Mon. 29 at Greensboro 7:00 PM
Wed. 31 at #1 Seed %
  Match 1 - ODAC Quarterfinals
  at #4 Seed %
  Match 2 - ODAC Quarterfinals
  at #2 Seed %
  Match 3 - ODAC Quarterfinals
  at #3 Seed %
  Match 4 - ODAC Quarterfinals
 
November
Fri. 2 vs. Winner Match 2 % @ Highest Remaining Seed
  Match 5 - ODAC Semifinals
  vs. Winner Match 4 % @ Highest Remaining Seed
  Match 6 - ODAC Semifinals
Sat. 3 vs. Winner Match 6 % @ Semifinals Host
  Match 7 - ODAC Championship
* Conference
% Post season