Date Teams/Event Time Score Links
August
Fri. 30 vs. Johns Hopkins @ Fredericksburg, Va. 2:30 PM
  UMW Classic
  vs. Wm. Paterson @ Brandeis 3:00 PM
  at Bridgewater 4:00 PM
  at Washington College 4:00 PM
  Athey Cup
  at Anderson (Ind.) 4:00 PM
  at Averett 5:00 PM
  at Ferrum 7:00 PM
  at Shenandoah 7:00 PM
  at Randolph-Macon 7:00 PM
  at Lynchburg 7:00 PM
  Shellenberger Classic -- Non-conference match
  at Eastern Mennonite 7:00 PM
  vs. Randolph @ Maryville, Tenn. 8:00 PM
Sat. 31 vs. Allegheny @ Chestertown, Md. 1:00 PM
  vs. Hampden-Sydney @ Fredericksburg, Va. 2:30 PM
  UMW Classic
  at Bridgewater 2:30 PM
  at Earlham 3:00 PM
  at Maryville (Tenn.) 6:00 PM
  at Brandeis 6:30 PM
  Brandeis Classic
  at Eastern Mennonite 7:00 PM
 
September
Sun. 1 at Randolph-Macon 1:00 PM
  at St. Vincent 1:00 PM
  at Marymount (Va.) 4:00 PM
  at Guilford 7:00 PM
Wed. 4 at Greensboro 4:00 PM
  at Wilson 4:00 PM
  at Bridgewater 4:30 PM
  at Hampden-Sydney 7:00 PM
  at Emory & Henry 7:00 PM
  at Southern Virginia 7:00 PM
  at Methodist 7:00 PM
Fri. 6 at Eastern 4:00 PM
  at Guilford 7:00 PM
  at Sewanee 7:00 PM
  Kyle Rote, Jr. Invitational
Sat. 7 at Johns Hopkins 1:00 PM
  at Penn State York 1:00 PM
  at St. Mary's (Md.) 2:00 PM
  vs. TCNJ @ Haverford, Pa. 2:30 PM
  Jimmy Mills Tournament
  at Roanoke 2:30 PM
  vs. Berry @ Sewanee, Tenn. 3:00 PM
  Kyle Rote, Jr. Invitational
  at Randolph 4:00 PM
  at Cabrini 4:00 PM
  at Virginia Wesleyan 4:00 PM
  vs. Lynchburg @ Roanoke, Va. 5:00 PM
  at Ferrum 6:00 PM
  at Guilford 6:00 PM
  at Shenandoah 6:00 PM
Sun. 8 vs. Bridgewater @ St. Mary's College 2:00 PM
  Seahawk Classic
  at Haverford 2:30 PM
  Jimmy Mills Tournament
  at McDaniel 3:00 PM
  vs. Mary Washington @ Johns Hopkins 3:30 PM
  at Lynchburg 4:30 PM
  at Roanoke 4:30 PM
  at William Peace 6:00 PM
Mon. 9 at Emory & Henry TBA
Wed. 11 at Bridgewater 4:00 PM
  at Ferrum 4:00 PM
  at Greensboro 4:00 PM
  at Catholic 4:00 PM
  at N.C. Wesleyan 4:30 PM
  at Randolph 6:00 PM
  at Methodist 7:00 PM
  at Hampden-Sydney 7:00 PM
  at Lynchburg 7:00 PM
  at Shenandoah 7:00 PM
  at Eastern Mennonite 7:00 PM
Fri. 13 at Washington and Lee 3:00 PM
  at Mid-Atlantic Christ. 5:00 PM
  at Lynchburg 7:00 PM
Sat. 14 at Salisbury 2:00 PM
  at Regent 2:30 PM
  at Southern Virginia 3:00 PM
  at Bridgewater 4:00 PM
  at Washington College 4:00 PM
  at Neumann 4:00 PM
  at Roanoke 6:00 PM
  at Eastern Mennonite 7:00 PM
Sun. 15 at Mid-Atlantic Christ. 2:30 PM
  at Washington and Lee 3:00 PM
  at Penn College 5:00 PM
Tue. 17 at Guilford 7:00 PM
Wed. 18 at Ferrum 4:00 PM
  at Johnson University Tennessee 6:00 PM
  at Randolph 6:00 PM
  at Chris. Newport 7:00 PM
  at Gallaudet 7:00 PM
Fri. 20 at Bridgewater * 4:00 PM
  at Shenandoah 4:00 PM
  at Randolph-Macon 7:00 PM
  at Berry 7:00 PM
Sat. 21 at Catholic 1:00 PM
  at Lebanon Valley 3:00 PM
  at Johnson & Wales (NC) 3:00 PM
  at Sewanee 3:30 PM
  at Southern Virginia 4:00 PM
  at Hampden-Sydney 6:00 PM
  at Chris. Newport 6:00 PM
Sun. 22 at Oglethorpe 1:00 PM
  at Virginia Wesleyan 4:00 PM
Tue. 24 at Warren Wilson 5:00 PM
Wed. 25 at Bridgewater 4:00 PM
  at Lynchburg 7:00 PM
  at Guilford 7:00 PM
Thu. 26 at Johnson University Tennessee 6:00 PM
Sat. 28 at Emory & Henry * 1:00 PM
  at Washington and Lee 2:30 PM
  at Roanoke * 6:00 PM
  at Hampden-Sydney * 7:00 PM
  Family Weekend | H-SC Soccer 50th Year Celebration
  at Guilford * 7:00 PM
  at Randolph * 7:30 PM
 
October
Tue. 1 at Greensboro 4:00 PM
Wed. 2 at Bridgewater 4:00 PM
  at Hampden-Sydney 7:00 PM
  at Eastern Mennonite 7:00 PM
Thu. 3 at Toccoa Falls 4:30 PM
Sat. 5 at Shenandoah * 1:00 PM
  at Bridgewater * 2:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 2:00 PM
  at Washington and Lee * 3:00 PM
  at Randolph-Macon * 7:00 PM
  at Guilford * 7:00 PM
Tue. 8 at Emory & Henry * 6:30 PM
Wed. 9 at Ferrum * 4:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 5:00 PM
  at Randolph * 6:00 PM
  at Lynchburg * 7:00 PM
  at Shenandoah * 7:00 PM
Sat. 12 at Emory & Henry * 1:00 PM
  at Guilford * 3:00 PM
  at Ferrum * 4:00 PM
  at Eastern Mennonite * 7:00 PM
  at Hampden-Sydney * 7:00 PM
  Homecoming
  at Roanoke * 7:00 PM
  Cadin’s Cure Match
Tue. 15 at Shenandoah 5:00 PM
  at Emory & Henry 7:30 PM
Wed. 16 at Washington and Lee * 3:00 PM
  at Eastern Mennonite * 7:00 PM
  at Randolph-Macon * 7:00 PM
  at Roanoke * 7:00 PM
Sat. 19 at Randolph-Macon * 1:00 PM
  at Shenandoah * 1:00 PM
  at Bridgewater * 4:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 7:00 PM
  at Hampden-Sydney * 7:00 PM
  at Lynchburg * 7:30 PM
Mon. 21 at Gettysburg 7:00 PM
Tue. 22 at Emory & Henry * 6:00 PM
Wed. 23 at Washington and Lee * 3:00 PM
  at Randolph * 4:30 PM
  at Ferrum * 6:00 PM
  at Guilford * 7:00 PM
  at Lynchburg * 7:00 PM
Sat. 26 at Washington and Lee * 3:00 PM
  at Randolph * 6:00 PM
  at Virginia Wesleyan * 6:00 PM
  at Eastern Mennonite * 7:00 PM
  at Ferrum * 7:00 PM
  at Shenandoah * 7:30 PM
Tue. 29 at Bridgewater * 4:00 PM
  at Eastern Mennonite * 7:00 PM
  at Hampden-Sydney * 7:00 PM
  at Randolph-Macon * 7:00 PM
  at Roanoke * 7:00 PM
  at Lynchburg * 7:00 PM
 
November
Fri. 1 at #8 Seed %
  Game 1 - ODAC First Round
Sun. 3 at #1 Seed %
  Game 2 - ODAC Quarterfinals
  at #4 Seed %
  Game 3 - ODAC Quarterfinals
  at #2 Seed %
  Game 4 - ODAC Quarterfinals
  at #3 Seed %
  Game 5 - ODAC Quarterfinals
Sat. 9 vs. Winner Game 3 % @ Highest Remaining Seed
  Game 6 - ODAC Semifinals
  vs. Winner Game 5 % @ Highest Remaining Seed
  Game 7 - ODAC Semifinals
Sun. 10 vs. Winner Game 7 % @ Semifinals' Host
  Game 8 - ODAC Championship
* Conference
% Post season